4. Uluslararası İzmir Film Festivali sona erdi

Vizyon sinemaları ve dizilerinin değerlendirildiği 4. Memleketler arası İzmir Sinema Festivali’nde internet üzerinden yapılan oylama sonucu dijital platform kategorisinde “Kağıttan Hayatlar” sineması 7 kısımda, vizyon sinemaları kategorisinde ise “Dayı: Bir Adamın Hikayesi” 4 kolda mükafata layık görüldü.

Festival Komitesinden yapılan açıklamaya nazaran Anadolu Sinema Televizyoncular Meslek Birliği (ASİTEM) tarafından 2018 yılından bu yana düzenlenen şenliğin bu yılki buluşması, Agora Örenyeri’nde düzenlenen Altın Artemis Ödül Töreni ile son buldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Konak Belediyesinin dayanaklarıyla düzenlenen festivalde internet üzerinden yapılan oylamaya göre başarılı üretimler belirlendi.

Açıklamada noter onayıyla 139 ülkeden kullanılan 1 milyon 251 bin oy dağılımında öne çıkan üretimlerin “Kağıttan Hayatlar”, “Dayı: Bir Adamın Hikayesi”, “Kulüp” ve “Alpaslan: Büyük Selçuklu” olduğu tabir edildi.

Yarışmada “Kağıttan Hayatlar”, dijital platform kategorisinde En Yeterli Sinema, En Düzgün Direktör, En Yeterli Erkek Oyuncu, En Uygun Yardımcı Erkek Oyuncu, En Yeterli Senaryo, En Düzgün Kurgu ve En Yeterli Müzik olmak üzere toplam 7 kısımda ödül aldı. Dijital platform dizilerinde ise “Kulüp”, En Düzgün Bayan Oyuncu, En Güzel Erkek Oyuncu ve En Âlâ Dijital Platform Dizisi olmak üzere 3 mükafata layık görüldü.

Vizyon sinemaları kategorisinde “Dayı: Bir Adamın Hikayesi”, En Güzel Senaryo, En Uygun Yardımcı Erkek Oyuncu, En Düzgün Erkek Oyuncu ve En Düzgün Sinema ile 4 kolda ödül alırken, “Alpaslan: Büyük Selçuklu” En güzel Erkek Oyuncu ve En uygun Televizyon Dizisi mükafatları ile geceyi tamamladı.

ASİTEM Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Sarıkaya, halkın oylarıyla belirlenen en güzellerin Altın Artemis mükafatlarına kavuştuğunu, bu süreçte yanlarında olan herkese teşekkür borçlu olduklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir