Başkan Büyükakın: “Ramazan ayımız yaralı kalplerimize şifa olsun”

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 11 ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmamız nedeniyle bir açıklama yaptı. Lider Büyükakın; “ Ramazan ayımız, yaralı kalplerimize merhem, ruhlarımıza şifa olsun” dedi.

Başkan Büyükakın, Ramazan ayının başlangıcı nedeniyle yayınladığı iletide ülkemizin ve tüm İslam âleminin iyi bir Ramazan ayı geçirmesi temenni etti. Yeni yüzyıldaki birinci Ramazan ayına mazlum ve mahzun coğrafyaların ahıyla girildiğini lisana getiren Lider Büyükakın kelamlarına şöyle devam etti:” Bu Ramazan ayına kalplerimiz buruk girdik maalesef. İnşallah bu mübarek aylar, yaşanan insanlık dışı zulümlerin bitmesine vesile olur. İnsanlığın ayaklar altına alındığı coğrafyalarda bu mübarek günler hürmetine insanlık yine asli kimliğine kavuşur.

Peygamber efendimizin “Eğer bizler, Ramazan’ın faziletlerini bilseydik, bütün yılın Ramazan olmasını temenni ederdik” buyurduğu üzere ayların en hoşu, en erdemlisi Ramazan ayını fırsat bilelim. En yeterli halde idrak etmeye çalışalım. Kirlenmiş dünyamıza barış ve kardeşlik gelmesi için daima birlikte kalpten el açıp dualar edelim.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak, bu Ramazan ayında da tüm birimlerimizle halkımızın hizmetinde olacağız. Muhtaçlık sahibi ailelere besin yardımlarımız, sıcak yemek dağıtımlarımız ve konutta bakım hizmetlerimiz Ramazan ayında da artarak devam edecek. Kocaeli’nde yaşayan tüm vatandaşlarımızın iyi, huzurlu, sağlıklı bir Ramazan geçirmesini temenni ediyorum. Sıhhat ve memnunluk içinde Ramazan Bayramına kavuşabilmeyi Rabbimden niyaz ediyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir