“İneğe içki” videosunun ardından çiftlik çalışanı tutuklandı

İneğe içki şişesi içerisinde sıvı verilen imajlar toplumsal medyada büyük reaksiyon ile karşılandı.

Görüntüdeki çiftlik çalışanı B.D., yanlış anlaşıldığını anlatan yeni imaj yayınladı.

Görüntülerde ineğe verdiği ilacı hazırlayan ve içki şişesine dolduran çalışan, plastik şişenin hayvanın ağzında ezildiğini, bu nedenle ilacı cam şişede verdiklerini kaydetti.

B.D.’nin “Uyuşturucu husus bulundurmak” hatasından hakkında 1 yıl 8 ay katılaşmış mahpus cezası bulunduğu ve arandığı ortaya çıktı.

TUTUKLANDI

Polis grupları imgeler üzerine, “Hayvanları Muhafaza Kanunu” kapsamında “Bir canlıya gerekli bir sebep olmaksızın alkol yahut alkollü husus yedirme ya da içirme” hususundan de 4 bin 554 lira idari para cezası kesti.

‘Uyuşturucu unsur bulundurmak’ kabahatinden 1 yıl 8 ay mahpus cezasıyla arandığı belirlenip,gözaltına alınan B.D., tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

Tarsus ilçesinde, çiftlikte çalışan B.D., evvelki gün ineğe içki şişesinde sıvı verdiği imajları toplumsal medya hesabında, “İçerim kime ne, sarhoşum sana ne” kelamlarının geçtiği müzikle paylaştı.

Sosyal medyada, ineğe içki içirildiğinin öne sürülmesi üzerine Kurban Bayramı öncesi kısa müddette yayılan manzaralar, reaksiyon çekti. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü grupları, imgelerin kaydedildiği çiftlikte incelemelerde bulundu.

İncelemede, içki şişesinde hayvansal ilaçlar hazırlandığı ve bu ilaçların da tekrar içki şişeleriyle hayvanlara verildiği belirtildi. Tespitler üzerine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından cezai süreç uygulanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir