Onlarda helikopter bizde itfaiyeci hortumu

Şanlıurfa ve Adıyaman’daki sel felaketinde can kaybı sayısı 18’e çıktı. Bilhassa Şanlıurfa’daki Abide Kavşağı tam bir can pazarına döndü. Kavşakta çok sayıda kişi mahsur kaldı.


Abide Kavşağı alt geçitinde mahsur kalan bir kişi itfaiye hortumuyla kurtarıldı.

Şanlıurfa’daki sel felaketinden bir gün sonra Los Angeles’ta yaşanan selde de misal manzaralar yaşansa da kurtarma çalışmalarında kullanılan formüllerin farklılıkları dikkat çekti.


Los Angeles’tan gelen kurtarma imajlarında helikopter sel bölgesinde…

Los Angeles’ta yaşanan seldeki kurtarma çalışmaları ise Şanlıurfa’yla kıyaslandı. İmajlarda selde mahsur kalan bir kişiyi helikopterle sele inen tecrübeli bir kurtarma grubu kurtarıyor.


Helikopterden sarkan kurtarma vazifelisi ırmağa iniyor.

Los Angeles’ta gerçekleşen kurtarma çalışmaları ile Şanlıurfa ortasındaki fark gündem oldu.

Şanlıurfa’da 2 gün evvel tesirli olan sağanak yağışın akabinde sel felaketi yaşandı. Felakette 18 kişi hayatını kaybetti. Şanlıurfa’daki sel felaketinden bir gün sonra Los Angeles’ta yaşanan selde de emsal imajlar yaşansa da kurtarma çalışmalarında kullanılan metotların farklılıkları göze çarptı.


Mahsur kalan kişiyi alıp inançlı bölgeye götürüyor.

Şanlıurfa’da akıntıda sürüklenen vatandaşın itfaiye hortumuyla kurtarıldığı görülürken sonraki gün Los Angeles’tan gelen manzaralarda ise akıntıda mahsur kalan adamın helikopter yardımıyla kurtarıldığı görüldü. İki kurtarma operasyonu ortasındaki fark toplumsal medyada gündem oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir