Zindaşti’nin organize suç örgütü davasında üç sanığa tahliye

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin kızının ve sürücüsünün öldürülmesine ait dava bugün İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. 

Duruşmaya tutuklu sanıklar Efkan Öveç ve Cem Dursun SEGBİS ile katıldı. Kimi tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile müşteki Orhan Ünğan ise duruşmada hazır bulundu. Duruşmada polis ve özel güvenlik tarafından güvenlik tedbiri alındı.

Zindaşti’nin kızı ve sürücüsünün öldürülmesi davasında 4,5 yıl yargılanıp, beraat eden Orhan Ünğan tabir verdi. Ünğan, tıpkı davada firari sanık olarak aranırken, 7 Nisan 2019’da Bağdat Caddesi’nde bir kafeden çıktığı sırada silahlı atakta öldürülen İlhan Ünğan ile ilgili tesirli soruşturma yapılmadığını ileri sürdü. Ünğan, “Kardeşim merhum oldu, ne bir polis ne bir savcı hiç kimse kapımı çalmadı. Onlara, Naci’nin konutunda her gün ne yapıyordunuz diye sormak lazım. Evraktaki polislerin ‘Görevi berbata kullanmak’ kabahatinden cezalandırılması isteniyor. Nasıl berbata kullanmak. Bunlar çetenin üyesi. 40 yaşında delikanlıyı toprağa koyduk, bu kadar kolay mi? Bunlar bu cinayetin meydana gelmesini sağlayan failler” biçiminde konuştu.

Ünğan, 4,5 yıl Bakırköy’de yargılanıp beraat ettiğini belirterek, “Dosyada bir gram kanıt olmamasına karşın. Bu kadar şaibe ortadayken, vereceğiniz karar vicdanları rahatlatmayacaktır. Zira asil failler var. Bunların ortaya çıkartılması gerekiyor” dedi. 

DOSYA BİRLEŞTİRME TALEBİNE RET

Mahkeme heyeti, şikayetçi Orhan Ünğan’ın, bu dava belgesiyle avukat Kudbettin Kaya’nın öldürülmesine ait davanın birleştirilmesi istikametindeki talebini reddetti. Mahkeme, 3 sanığın en yakın karakola haftada iki gün imza atması kaidesiyle, tahliyesine karar verdi. Davadaki 4 tutuklu sanığının ise tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi. Şikayetçi Orhan Ünğan duruşma sonrasında hayli kalabalık bir küme eşliğinde adliyeden ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir